פרוייקט תילתן דיאנה רובינשטיין – עיצוב פנים וגרפי
נתקלתי בבעיה שסובבת אותנו כמעט בכל מקום בתחום החלל הבייתי והציבורי, בעייה אסתטית שמנסים לפתור כבר שנים. ברוב הפעמים אנו רוצים לשים את חפצינו השונים ברחבי החלל שלאו דווקא לאחסון. . בין אם זה לראווה לתלייה או פשוט להניח אותם על הגובה כדי שיהיו זמינים לנו מטעמי נוחות שונים או הרחק מילדים.

בעיה זו יוצרת לעיתים פתרונות לא אסתטים בחלל שלפעמים מאלצים אותו לתפקד בצורה שלא לשמה נוצר או הורסים את העיצוב הקיים וההרמוניה השוררת בו, כמובן עלולים לגרום לבעיות של הנדסת אנוש בהמשך ותחזוקה.. גם אני החלטתי לנסות ולפתור בעיה אסתטית זו.. ולקחתי השראה מהאלמנטים השונים הסובבים אותנו בטבע, כי לדעתי זה המקור הכי טוב להשראה ולאיזון בחללים אלו.

מדובר בעיצוב שנעשה כדיי להביא לידיי ביטוי ויזואלי את הרעיון שבא לפתור בעיה אסתטית.
הקונספט הוא חיפוי קיר העשוי מקוריאן.. חומר העמיד בפני אש מים לכלוך וחתכים, מצריך תחזוקה מעטה ועמיד לאורך זמן רב. חיפוי הקיר מגיע בטקסטורות שונות ובמגוון צבעים הבאים לתת פתרונות לסוגי המיקום השונים של חפצים למיניהם בחלל כגון: מידוף פתרונות תלייה, הסתרה, ראווה והכל מגיע בחיפוי קיר אוירתי בחתיכה אחת וללא קווי גימור.

במהלך יצירת הפרוייקט והבאתו לידיי המחשה פיזית נעזרתי בהדפסות תלת מימדיות ע"י חיפה 3D שהסבירו לי את תהליך היצירה, הפקת ההדמייה עד לכדי ירידה לפרטים הכי קטנים כדי שהמדפסת תוכל לקרוא ולייצר את זה כמו שדימיינתי.. שינוי וחזרה על פרטים כדי שיתאימו למידות המדפסת וכו'. בתהליך עצמו כמו שהסביר לי ועזר לי רבות מר יניב גרשוני, השתמשנו בחוטי PLN שמהם בעצם המדפסת יצרה בשכבות על שכבות של חומר את הטקסטורה של החיפוי שרציתי בדוגמה מוקטנת להמחשה בלבד, התהליך לקחת בערך עד שעתיים לכל דוגמה ולאחר מכן ריססתי אותם בצבעי ספריי כרצוני כדי ליצור שכבה אחידה וחלקה עם גימור קצת מבריק בגוונים שרציתי.

היה מעניין ופורה מאוד… מקווה לעבוד אתכם בהמשך. דיאנה