Haifa3D – החוליה החיפאית ברשת

מטרתנו היא להנגיש לאנשים מכל השכבות והגילאים כלי חומרה ותוכנה שיאפשרו להם להחשף לטכנולוגיות חדשות, להפוך את רעיונותיהם למוצרים ממשיים במהירות ובקלות.
HAIFA3D הוא הגלגול המודרני של הגראז’ בו פותחו רבות מהטכנולוגיות של שנות השמונים והתשעים – שילוב בין מועדון חובבי טכנולוגיה, בית מלאכה דיגיטלי, וחממה טכנולוגית שמתמקדת בפרויקטים העושים שימוש בטכנולוגיות “פתוחות”.
אנו פועלים לייצר שיתופי פעולה בינתחומיים בין דיסציפלינות יצירתיות שונות ולהרחיב את תרבות היזמות לאזורים גיאוגרפיים ומגזרים חברתיים בהם היא אינה רווחת.
אנו שואפים לפעול כגוף בר קיימא, עצמאי מבחינה כלכלית, המקיים כל העת ולאורך שנים פעילויות מגוונות.

Haifa3D in the Robotic Olympics July2013 - 03

שיתופי פעולה ופעילויות מיוחדות:

  • מדעטק – בפסח קיימנו אירוע פתוח לקהל הרחב בו הצגנו דוגמאות של הדפסה תלת מימדית במגוון טכנולוגיות וחומרים, מדפסות שהדפיסו בזמן אמת, סריקה תלת מימדית והדרכות למבוגרים וילדים בנושא ההדפסה, הטכנולוגיה וחזון. בקיץ העברנו הרצאות מבוא והדגמות לקבוצות של "פרחי מדע" (נוער שוחר מדע) מכל הגילאים בנושא של הדפסת תלת-מימד וכן קיימנו סוף שבוע המוקדש לנושא לקהל הרחב.
  • YTEK – ארגון הפועל לקידום חינוך חווייתי טכנולוגי בבתי הספר באישור ובתמיכת משרדי הממשלה. התחלנו בשיתוף פעולה רחב שתחילתו באולימפיאדה לרובוטיקה לעדות הדרוזית והצרקסית 2013 שהתקיימה בטכניון במעמד שר המדע ונשיא הטכניון. באירוע תיכננו מול הקהל שני ילדים מתנה לשר המדע שהודפסה בזמן אמיתי על הבמה ונמסרה בחגיגיות לשר. באירוע הוצג החזון להנגיש לילדי בתי הספר בחיפה והצפון את טכנולוגיית ההדפסה בתלת-מימד החל משנת הלימודים הנוכחית. בשיתוף פעולה אנו בונים בימים אלו תוכנית לימודים ייחודית המשלבת היכרות עם טכנולוגיות של הדפסה תלת מימדית. בשנת הלימודים הנוכחית אנו נקיים קורסים משותפים במספר בתי ספר באיזור הצפון.
  • עמותת אחווה – אחווה היא עמותה המסייעת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים במגוון תחומים. העברנו לחברי העמותה הרצאות מבוא בנושא ההדפסה התלת-מימדית על מנת לחשוף אותם לטכנולוגיה ולגרות את סקרנותם. ניסחנו בשיתוף מתווה לסדנאת יזמות שבמסגרתה יועברו תכנים הקשורים ביזמות ובפיתוח מוצר בפרט בפלטפורמה של הדפסה תלת מימדית. החזון הוא שהמשתתפים יתנסו בהדפסה ויפתחו מוצרים מותאמים אישית לתועלת הקהילה שלהם, קהילת האוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. הם גם יוכלו לשווק את מוצריהם הלכה למעשה.
  • תלתן – בי"ס למקצועות העיצוב. בשנה"ל האחרונה, העברנו לכל הסטודנטים לעיצוב במכללה הרצאת מבוא מקיפה בנושא ההדפסה התלת-מימדית. העמדנו את המעבדה והציוד שלנו ואת תמיכתינו המקצועית לרשות הסטודנטים ללא תשלום על מנת לסייע בפרוייקטי הגמר שלהם. מספר סטודנטים מתלתן וממוסדות נוספים (המרכז האקדמי ויצו, בצלאל) השתמשו בשירותים, בידע ובליווי של Haifa3D כדי לממש את פרוייקטי הגמר שלהם.
  • מורים למדעים בחיפה – בחו"ל המועד סוכות ערכנו הדגמות עם הסברים לקבוצה של מורים למדעים מבתי הספר התיכוניים של חיפה. בהמשך שנת הלימודים אנו מתכננים לבקשת המורים, פעילויות של Haifa3D עם תלמידי המגמות הטכנולוגיות בבתי הספר התיכוניים.
  • ביה"ס למדעים ומנהיגות, ירכא – התחלנו במגעים עם הנהלת בית הספר על מנת להנגיש את טכנולוגיית ההדפסה בתלת-מימד לתלמידים.
  • הטכניון, הוראת המדעים יחד עם פר"ח – התחלנו בבניית תוכנית בה תלמידי הוראת המדעים ידריכו בבתי ספר את נושא התלת-מימד כולל הבנת הנושא לעומקו (גיאומטריה אנליטית), תכנון והדפסה תמורת מלגת פר"ח.
  • חיל הים – העברנו חיילים עם רקע טכנולוגי הרצאת מבוא מקיפה בנושא ההדפסה התלת-מימדית.
  • קייטנת הזדמנות, קייטנה לילדים מחוננים מהקהילה האתיופית – העברנו במעבדה שלנו הרצאת מבוא עם דוגמאות, הדגמות והפעלת מדפסת בנושא ההדפסה התלת-מימדית לקבוצות ילדים שהגיעו מרמלה ומנתניה.
  • פרוייקט רמון – העברנו הרצאת מבוא מקיפה עם דוגמאות והדגמות בהפעלת מדפסת לקבוצת בני הנוער המצטיינים מכל רחבי הארץ שזכו להבחר לפרוייקט, בנושא ההדפסה התלת-מימדית.

עשו לייק לבעמוד הפייסבוק שלנו לקבלת חדשות, עדכונים על אירועים, סדנאות ופעילויות
לעמוד הפייסבוק לחץ כאן